פורמט קורות חיים לעבודה זמנית – מה לכלול ומה להשמיט

תוכן עניינים

אירנה מולדוב – מנהלת תוכן אתר מינט

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

בעידן שבו שוק העבודה נע במהירות והדרישות מתחלפות בתדירות גבוהה, קורות חיים לעבודה זמנית תופסים חשיבות רבה. הם אמורים להציג את המועמד באור הטוב ביותר, תוך הדגשת היכולות והניסיון הרלוונטיים לתפקידים זמניים. עבודה זמנית יכולה לכלול החלפת תפקידים לעיתים קרובות, עבודה על פרויקטים מסוימים, או מילוי מקומות בתקופות שיא. לכן, חשוב שקורות החיים ישקפו גמישות, התאמה מהירה למצבים חדשים, ויכולת לתרום מיידית לארגון.

בנוסף, קורות חיים לעבודה זמנית צריכים להיות קצרים וממוקדים יותר מאלו המיועדים למשרות קבועות. מעסיקים רוצים לראות מיד את היתרונות והנסיון הספציפיים שהמועמד יכול להביא לתפקיד הזמני. הדגשה על פרויקטים קודמים, משימות שהושלמו בהצלחה וכישורים רלוונטיים שיכולים להיות מפתח להבלטת יכולת ההתאמה של המועמד לתפקידים זמניים.

איך לבנות פורמט קורות חיים לעבודה זמנית

בניית קורות חיים לעבודה זמנית דורשת גישה ממוקדת ויכולת להדגיש את המיומנויות והניסיון הרלוונטיים במיוחד לתפקידים שאתם מחפשים. הנה כמה דגשים מרכזיים:

 • פרטים אישיים: כוללים את שמכם המלא, פרטי קשר (כגון כתובת אימייל ומספר טלפון), ולעיתים, תמונה מקצועית. חשוב להבטיח שהפרטים הללו עדכניים וקלים למציאה.
 • סיכום מקצועי: פסקה קצרה וקולעת שמסכמת את הניסיון והמיומנויות החשובות ביותר שלכם. כאן זה המקום להדגיש את היכולת שלכם להיכנס לתפקידים חדשים במהירות, גמישות בעבודה, וניסיון רלוונטי בעבודה על פרויקטים או בתפקידים זמניים.
 • ניסיון תעסוקתי: ציינו את התפקידים הקודמים שלכם, התחילו מהחדש ביותר והמשיכו לעבר הישן ביותר. לכל תפקיד, כתבו את שם החברה, תאריכי העסקה, ופרט קצר על התפקיד והישגים משמעותיים. מקדו את התיאור במיומנויות וההישגים הרלוונטיים לעבודה זמנית ספציפית.
 • מיומנויות ספציפיות: הכניסו סעיף המפרט את המיומנויות שלכם, כמו יכולת ניהול זמן, עבודה תחת לחץ, וכישורי תקשורת. מיומנויות אלה חיוניות בעבודה זמנית ויכולות להראות איך אתה מתאימים לתפקידים משתנים.
 • השכלה והכשרות: פרטו את רמת ההשכלה שלכם, ואת כל הקורסים או ההכשרות הרלוונטיות. כלל זה חשוב במיוחד אם ההכשרה או הלימודים קשורים לתחום בו אתם מחפשים עבודה.
 • אחרים: אם זכיתם בפרסים, פרסום, או פרויקטים מיוחדים שהשתתפתם בהם והם רלוונטיים לעבודה, שקלו להוסיף סעיף נפרד לכך.

המטרה היא ליצור מסמך שהוא לא רק ממוקד ומקצועי, אלא גם מראה את היכולת שלכם להתאים במהירות לסביבות עבודה חדשות ולתפקידים שונים. כל פרט בקורות החיים צריך לתרום לתמונה הזו.

מה להשמיט – פרטים לא רלוונטיים

בעת כתיבת קורות חיים לעבודה זמנית, ישנם מספר פרטים שכדאי להשמיט כדי לשמור על יעילות ומקצועיות:

 • ניסיון תעסוקתי ישן או לא רלוונטי: אין צורך לכלול כל תפקיד או משרה שעבדת בה בעבר, במיוחד אם הם לא קשורים לתחום או לסוג העבודה הזמנית שאתם מחפשים. קורות חיים ארוכים יתר על המידה עלולים להיות מעייפים עבור הקורא, וכתוצאה מכך הוא עשוי לא להיות בתשומת לב לפרטים רלוונטים.
 • מידע אישי עודף: פרטים כמו מצב משפחתי, תחביבים, גיל, ודת לא רלוונטיים למעסיקים במקרה של עבודה זמנית. יתרה מכך, כלולתם עלולה להראות חוסר מקצועיות.
 • פרטים מיותרים על ההשכלה: כולל ציונים, קורסים משניים, או השתתפות בפעילויות אקדמיות שאינן רלוונטיות ישירות לתפקיד. רק השכלה והכשרות שיש להן קשר ישיר לתפקיד המבוקש צריכים להיכלל.
 • פרטי קשר של ממליצים: במקום לכלול פרטי קשר של ממליצים בקורות החיים, נהוג לציין "ממליצים יינתנו לפי דרישה". זה מונע חשיפה לא רצויה של פרטים אישיים ונותן לכם שליטה על מתי ולמי לתת את המידע הזה.
 • סיפורים אישיים והצהרות אובייקטיביות: הימנעו מלכלול פרטים שאינם נתמכים בעובדות או הישגים מוחשיים. המעסיק רוצה לראות מידע קונקרטי ולא סיפורים או עמדות סובייקטיביות.
 • גרפיקה מוגזמת או עיצוב יתר: קורות חיים עם עיצוב יתר או גרפיקה מוגזמת עלולים להיראות לא מקצועיים ולהסיח את תשומת הלב מהתוכן המרכזי. קיימת חשיבות לעיצוב נקי, מקצועי וקריא.

זיכורו שהמטרה העיקרית של פורמט קורות חיים היא להדגיש את היתרונות שלכם כמועמדים לעבודה, לכן כל מה שאינו תורם למטרה זו כדאי להשמיט.

טיפים לעיצוב פורמט קורות חיים – הפכו אותם אסתטיים וקריאים

עיצוב קורות חיים הוא עניין של איזון בין אסתטיקה מקצועית לבין קריאות ובהירות. הנה כמה טיפים לעיצוב קורות חיים אפקטיביים ומושכים:

 • בחירת גופן: בחר גופן מקצועי וקריא, כגון Arial, Calibri, או Times New Roman. גודל הגופן צריך להיות בין 10 ל-12 עבור התוכן, ועבור כותרות השתמשו במספר גדול יותר. חשוב לשמור על אחידות גופן בכל המסמך.
 • שימוש זהיר בצבעים: עדיף להישאר עם פלטת צבעים מוגבלת ונייטרלית. צבעים יכולים להוסיף נגיעה אסתטית אך חשוב לא להגזים. ניתן להשתמש בצבע כדי להדגיש כותרות או פרטים חשובים.
 • תיאום עיצובי: שמרו על עקביות בעיצוב. זה כולל שימוש ברווחים קבועים, הפרדה ברורה בין כותרות לתוכן, ויישור מתאים של הטקסט.
 • שימוש בתבליטים: תבליטים עוזרים לסדר את התוכן ולהדגיש פרטים חשובים. השתמשו בהם כדי לפרט על מיומנויות, הישגים ומשימות בצורה מצומצמת וברורה.
 • מרווחים ופסקאות: יש להקפיד על מרווחים מתאימים בין פסקאות וסעיפים. מרווחים עוזרים למנוע תחושה של עמוס, והם חיוניים לשמירה על תוכן קריא.
 • עיצוב נקי ומסודר: קורות חיים אסתטיים הם אלה המשלבים עיצוב נקי ומסודר. חשוב לשמור על פשטות ולא להעמיס עם יותר מדי גרפיקה ותמונות.
 • התאמה לתעשייה: בתחומים יצירתיים יותר, כגון עיצוב או שיווק, ניתן להיות יותר חדשניים בעיצוב. לעומת זאת, בתחומים כמו משפטים או חשבונאות, מומלץ להישאר עם עיצוב קונסרבטיבי יותר.
 • בדיקת קריאות: לפני שליחת קורות החיים, בדוק שהם קריאים בפורמטים שונים (למשל, PDF) ועל מסכים שונים, כדי לוודא שהעיצוב מתורגם היטב בכל מצב.

עיצוב מוצלח של קורות חיים יכול להבדיל את המועמד ממתחרים אחרים ולהשאיר רושם חיובי בעיני המעסיק. חשוב להקדיש זמן ומחשבה לעיצוב, תוך שמירה על מקצועיות וקריאות.

סיכום

קורות חיים טובים עבור עבודה זמנית צריכים להדגיש את היכולת שלכם להתאים במהרה לתפקידים שונים ולתרום מהיום הראשון. המטרה היא להראות שאתם מועמדים גמישים, יעילים ומוכנים לעמוד בפני אתגרים, תוך הדגשת ניסיון ומיומנויות רלוונטיות. אם אתם כותבים קורות חיים לעבודה זמנית כנראה שאתם גם בחיפוש אחר עבודה זמנית. 

לכן, תוכלו להיעזר במגוון כלים ושיטות למציאת עבודה. לדוגמה, שירותים של חברות השמה, אשר יכולות לסייע בהתאמה בין המיומנויות והניסיון של מחפשי עבודה בתפקידים מתאימים. כמו כן, מומלץ לעקוב אחר מודעות דרושים, ואתרי אינטרנט מקצועיים על מנת למצוא הזדמנויות עבודה זמניות. לא פחות חשוב, השתמשו באפליקציות למציאת עבודה זמנית, כמו GetJob, שיכולה להיות אמצעי יעיל במיוחד. אפליקציות אלו מאפשרות למשתמשים לחפש באופן פעיל עבודה, מתי, כמה ואיפה שזורם לכם. 

בסופו של דבר, חשוב לזכור כי ההצלחה במציאת עבודה זמנית תלויה לא רק באיכות קורות החיים, אלא גם ביכולת להשתמש באופן נכון במגוון הכלים העומדים לרשותכם. שילוב של קורות חיים מרשימים, שימוש נבון בחברות השמה, מעקב אחר מודעות דרושים, והפעלת אפליקציות יעילות למציאת עבודה, יכול להגדיל משמעותית את הסיכויים למציאת התפקיד הבא שלכם. שיהיה בהצלחה!

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות setup

setup הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הכתבות האחרונות שעלו לאתר
דילוג לתוכן